JER_5938

Světová enduro série #4 La Thuile, Itálie – Adrien Dailly na nejvyšším stupínku!

Smíšené pozice pro jezdce týmu Lapierre Gravity republic v uplynulém víkendu na 4. kole Enduro světové série v La Thuile – Italie.

Team LP Gravity Republic

Andrien Dailly všem dokázal, že patří mezi nelepší enduro jezdce světa. Zatímco Nico Vouilloz a Rae Morrison vyšli toto kolo naprázdno.

Rae Morrison

 Pro Raewynn skončil závod již v první etapě…těžký pád, naražené rameno a celý víkend na odpis. Naštěstí 1. RTG neukázal žádnou zlomeninu, ale Rae bude potřebovat nějaký čas na zotavení. Přejeme rychlé uzdravení a brzký návrat na bajk!

Nico Vouilloz

Nico Vouilloz měl také komplikovaný víkend. Kvůli přetrvávajícím problémům s předloktím ukončil závod ve 4. tapě.

Adrien Dailly

 Pro Adriena Daillyho svítila celý víkend zelená! Po extra rychlé sobotě se ujal vedení v kat. U21, a svým časem by byl 3. mezi elitou za Richiem Rudem (Yeti) a Samem Hillem (Nukeproof). Druhý den si udržel vedení v U21 a dosáhl by na celkové 7. místo mezi eliťáky. Obrovská síla a chuť provází tohoto mladíka….Drž to pořád v červeném!

Podium Dailly

Světová enduro série #3 Irsko – víkend na který je lepší zapomenout

Špatný víkend v Irsku prožil Team Lapierre Gravity Republik. Lídři v řebříčku týmů byli na začátku třetího kola EWS (Enduro World Series) připraveni udržet své pozice.

Rae Morrison

Bohužel, nic nešlo podle plánu. Nico Vouilloz, po 13. místě z prvního úseku, dostal defekt na druhém a nemohl nastoupit do 3. a 4. rychlostní zkoušky. Frustrující, obzvlášť když  Nico obsadil v 5,6 a 7 jízdě 8.,9. a 10. místo.  Špatné celkové umístění shodilo Nica na 14. průběžné místo. Ale bude mít jistě ještě dost příležitostí ukázat, co v něm je.

Adrien Dailly

Pro Adriena Daillyho nebyla situace o nic lepší. Nepomohl mu k úspěchu ani nejrychlejší čas z prvního úseku. V druhém dostal podobně jako Nico defekt a také si poranil ruku. Bohužel závod nedokončil.

Rae Morrison byla tedy jediným členem týmu, která dokončila závod. V těsném ženském poli obsadila 8. místo. Rae ukázala dobrou vyrovnanost! Umístění v TOP5 není rozhodně daleko.

Rae Morrison

Další zastávkou je: léto plné závodů!  Startuje to 4. kolem v La Thuile (Itálie) 16.-17. července.

Více foto ZDE

Lapierre_Team_DamianMcArthur_-105_maly

Video // Zesty – All-Mountain, po celý rok!

Jaká je definice All-mountain kola? Musí být schopno udělat (téměř) všechno s lehkostí, bez ohledu na to co chce hlava.

Skutečné horské zvíře, naše Zesty AM & XM odráží vše, co všestranné horské kolo musí dnes umět. Lehce nahoru a dolů, nízká váha, zábavné a přístupné každému. Zesty Vás provede jakýmkoliv dobrodružstvím, kdekoliv a kdykoliv. Přátelé, krásný podzimní den na úžasných trailech uprostřed Francie. Nic víc nepotřebujete. Dobrodružství nečeká!

https://vimeo.com/151622444

World_Champ

LAPIERRE GRAVITY REPUBLIC – ČAS DOBÝT DALŠÍ METY!

Po 8mi leté spolupráci, pro 2016 končí společná cesta Lapierre a Pure Agency, která vedla Team Lapierre Gravity Republic. Oba partneři mají po velmi úspěšném roku 2015, kdy vystoupali na samý vrchol Mistrovství světa, do nové sezóny nové výzvy.
World_Champ

Již od začátku svého působení byl tým Lapierre Gravity Republic velmi populární. Nejlepší tým roku 2014 s Loicem Brunim, Lorisem Vergierem, Samem Blenkinsopem a Emmeline Ragot: tým v roce 2015 dosáhl nejcennějšího úspěchu: Titul mistra světa v kategorii Elitní muži, zatáhl oponu za tímto skvělým dobrodružstvím. V součtu: 4x celkový vítěz Světového poháru, 3x titul mistra světa a spousta dalších cenných pódiových umístění…To je způsob, jakým to ukončit!

Trumpore_Meribel_Final-23

Giller Lapierre, majitel Lapierre, komentuje tyto úspěchy: „ Bylo to neuvěřitelné dobrodružství ve spolupráci s talentovanými jezdci a výbornými členy týmu. Nesmíme zapomenout, že jsme začínali od nuly! V průběhu let jsme vybudovali nejlepší světový MTB tým. Získání duhového dresu a titulu mistra světa pro Loica Bruniho udělalo perfektní tečku za tímto obdobím. Teď je čas jít dál!

Konec spolupráce s DH týmem neznamená konec týmu Lapierre Gravity Republic. Budeme i nadále aktivní, ale v jiné disciplíně, enduru. Enduro se neustále vyvíjí. Nico Vouilloz, kterého není třeba představovat, a Adrien Dailly, vítěz U21 Enduro Světové série, budou tvořit jádro týmu. K nim přibudou noví týmoví jezdci… brzy o tom uslyšíte více.

Jsme odhodláni i nadále být těžkými MTB konkurenty. Budeme také podporovat rozvoj e-bikových závodů, které nyní procházejí masivní expanzí. Znovu před námi leží mnoho výzev!”
DH_Team

Pro nás je nesmírně cenné naše „savoir-faire“, kdy tým pomáhá rozvíjet MTB modely a vylepšovat nadále technologie. Náš nejnovější model DH vyhrál svůj premiérový závod ve Fort William na světovém poháru s Emmeline Ragot. Tentýž rok na stejném stroji si Loris Vergier vyjel titul Juniorského mistra světa. Loic Bruni si pro stůj titul v elitní kategorii dojel v září 2015 ve Vallnordu. Finální důkaz toho, že tým a spolupráce v něm fungovala nejlepším možným způsobem.

Trumpore_Meribel_Final-18

Laurent Delorme, manažer Pure Agency na toto partnerství vzpomíná takhle:
„8mi letá spolupráce s Lapierre byla úžasná. Giller Lapierre, po jehož boku byly od začátku všechny akce na té nejvyšší úrovní

Se strategií vychovávat a rozvíjet mladé talentované jezdce, jsme vyzvedli výkony našich jezdců na nejvyšší úroveň, a to díky technologickým inovacím reagující na aktuální potřeby jezdců.

Gilles, nejvíce zainteresovaný člověk v tomto projektu, vždy věděl jak řídit tým podával ty nejkvalitnější výkony, a to jak ve vítězných, tak i v těžkých dobách.”

Děkujeme všem našim partnerům, kteří s námi po celou dobu spolupracovali na projektu Lapierre Gravity Republic.

VIDEO // ZÁVODY PŘINÁŠÍ INOVACE

Děláme kola, aby jezdila rychleji. Kola, která jezdce dostanou na pódium.

Inovace je naší DNA a naši jezdci nám pomáhají rozvíjet stále lepší kola. Jezdci jsou zapojeni v každé fázi vývoje, a pomáhají nám pochopit jak lidské tělo komunikuje se strojem, a co je potřeba zlepšit pro pohodlí a efektivitu. Jak udělat kola, která jim pomáhají jezdit rychleji. Lapierre je zaměřen na dosažení následujícího cíle: posouvání hranic technologie na výrobu těch nejlepších kol, určených pro efektivní, komfortní a výkonnou jízdu.

To není cíl, ale cesta, která se počítá!

ARVE Error: The Vimeo endpoint located at http://vimeo.com/api/oembed.json?url=http%3A//vimeo.com/142639435 returned a 404 error.
Details: Not Found

https://vimeo.com/142639435

Loic Bruni je mistr světa!

Úžasný výsledek! Po fantastickém 2. místě v celkovém pořadí světového poháru, Loic Bruni ukončil sezónu tím nejlepší způsobem!

Loicův triumf!

Každý souhlasí s tím, že tato trať ve Vallnord byla jedna z nejpozoruhodnějších letošní sezóny. Trať měla dlouhé, technické a velmi strmé části. Dešťové srážky ve dnech před závodem, neumožnily jezdcům rozřezat trať a vytvořit koleje. V den závodu bylo možné úplně všechno: žádné místo na plánování, žádné na obranu. Jediná touha byla získat duhový dres.

Loris Vergier

Na konci časované části bylo možné všechno. Greg Minnar zajel nejrychlejší čas, Loris Vergier ukázal dobrou formu a skončil 6. Loic Bruni byl nedaleko za ním, na 11. místě. Ale ti nejlepší jezdci nemuseli jet na 100%, aby mohli jet ve finále.

S excelentním časem to bylo velké odpoledne pro britského jezdce Michaela Jonese. Když vyjel Loris, tak všechno bylo možné. Ale první metry ukázaly, že má technický problém, který se  stal už poněkolikáté za poslední 2 sezóny u mnoha jezdců: přetrhl si řetěz. Nemožné pro něj zajet dobrý čas. Kruté pro Lorise, který měl reálnou šanci zajet skvělý výsledek na této trati, ale není pochyb o tom, že skvělý konec sezóny mu dodá důvěru do té příští.

Zatímco všichni byli okouzleni časem Michaela Jonese, trojnásobný mistr světa Greg Minnaar měl neuvěřitelnou jízdu a bral 1. místo o více než 4 vteřiny. Všichni mysleli, že nikdo nezajede lépe. Jeho týmový kolega Josh Bryceland, nezajel lepší čas a skončil na dočasném 2. místě.

Pak přišel na řadu Loic Bruni. Podporován francouzským publikem, náš jezdec měl jednoduše perfektní jízdu: 1. na 1. mezičase, on dokázal byt 1.  i na 2. mezičase  a cílovou čáru dokázal protnout s více než 2 vteřinami na Minnaara. Publikum bylo nadšené. Jedině Troy Brosnan a Aaron Gwin byli ještě na startu, ale my jsme věděli, že porazit Bruniho bude velmi těžké. Oba jezdci ztráceli již na 1. mezičase a druhý z nich o chvíli později spadl. Je hotovo! Loic Bruni vyhrál svůj 1. titul mistra světa v kategorii Elite DH!

Emoce v cíli byly obrovské, což byla obrovské pocta pro jezdce z týmu Lapierre. Zasloužil si to! On se dostal na bednu spolu s jezdci z týmu Santa Cruz: Gregem Minnaarem a Joshem Brycelandem.

Loic bude mít tu čest nosit duhový dres celou sezónu 2016. Už teď se na to těšíme!

World Cup #7 Val Di Sole – Loic celkově 2.!

Nejlepší jezdci DH byli ve Val Di Sole na posledním kole Světového poháru v této sezóně.

Loic Bruni

3. v celkovém pořadí po 6-ti předchozích kolech, Loic přijel do Itálie s velmi silnou motivací dokončit tuto sezónu dobře. Pouhých 15 dní po jeho prvním pódiovém umístění v kategorii Elite, byl Loris také motivovaný k dosažení dobrého výsledku na této technické trati.

Naši jezdci v kvalifikaci skončili na 3. respektive 17. místě a tak byli ve velkém očekávání, co přinese sobotní závod. Oba potvrdili, že patří k nejrychlejším jezdcům ve Světovém poháru.
Loris měl opravdu dobrou a rychlou jízdu a tak skončil na skvělém 7. místě a v TOP 20  celkového pořadí. Nepochybně se učí velmi rychle a jeho první sezóna v kategorii Elite, byla opravdu dobrá, jednou skončil na pódiu a v celkovém pořadí obsadil krásné 19. místo.
Loris Vergier

Loic dokončil sezónu také velmi dobře, dosáhl na jeho 4. pódiové umístění v 7 závodech. Druhý ve Val di Sole a 2. celkově. Loic jednoduše měl svoji nejlepší sezónu v kategorii Elite tento rok. Po dvou letech v TOP 10 celkovém pořadí je to pro něj velký krok v jeho mladé kariéře.

Gratulujeme chlapi! Tato sezóna byla opravdu skvělá!

Uvidíme se za dva týdny ve Vallnordu.

World Cup #5 – Mont Saint Anne – Bruni byl tak blízko…

Jako každý rok, v měsíci srpnu se jezdí Světový pohár v Severní Americe. První zástávka, byla první srpnový víkend v Mont Saint Ann, provincie Quebec.

Loic Bruni
Potřetí v této sezóně, Bruni skončil na 2. místě na Světovém poháru. Photo credits: Dave Trumpore

Po velmi dobrých výsledcích v posledním kole v Lenzerheide (Švýcarsko), Loic Bruni a Loris Vergier dychtivě čekají na páté kolo Světového poháru.

Na mírně upravené trati oproti loňského roku na jezdce v kvalifikaci zaútočil liják. Velmi odlišné podmínky, oproti předchozím závodům, což překvapilo hodně jezdců, kteří havarovali. Loic Bruni nebyl vyjímkou, a tvrdě spadl na zem. Navzdory tomu, i tak skončil v kvalifikaci na 16. místě. Loris Vergier nebyl daleko za ním a skončil na solidním 19. místě.

Loris Vergier
Loris Vergier

Ve finále, Loris ve své jízdě plné odhodlání na extrémně kluzkém terénu dokázal na cílové čáře skončit druhý za Aaronem Gwinnem a skončil 14. Opět skvělý výkon na to, že je první rok v kategorii Elite.

Pak přišel na řadu Loic. Na prvním mezičase dokázal vylepšit čas Aarona Gwina o více než 4 sekundy. Jel jako dělová koule a nikdo by ho nezastavil. Na konci trati, byl v rychlostní poloze a nešlápl ani jednou do pedálů. Mohli jsme vidět, že se mu přetrhl řetěz. I přesto byl ještě před Aaronem Gwinem o téměř 5 sekund a do značné míry vylepšil nejrychlejší čas z kvalifikace. Všichni si mysleli, že to bude stačit na vítězství ve Světovém poháru.

Ale nestačilo. Josh Bryceland (Santa Cruz Syndicate), vítěz Světového poháru 2014 je zpět a porazil Loice o dvě desetiny… Troy Brosnan, který měl nejlepší čas v kvalifikaci, se hodně přiblížil času Loice Bruni, ale nakonec skončit 3.

Podium
Další podium pro Loice Bruniho!

Nakonec je to vždy trochu frustrance, Loic je tak blízko, ale na vrchol se nemůže dostat. Loic ukazuje neuvěřitelnou konzistenci výsledků na té nejvyšší úrovni. V celkovém pořadí je pořád 2., ale je velmi blízko k prvnímu, Aaronu Gwinovi. Čekají nás 2 závody, kde se bude snažit Loic dokončit práci a dotáhnout do skvělého konce tuto úžasnou sezónu 2015 !

Loris se pomalu, ale jistě dostává do vrcholu hierarchie jezdců a prokazuje tím to, že brzy bude patřit mezi nejrychlejší jezdce planety.

Další zastávka je ve Windhamu, což je předposlední kolo Světového poháru 2015.

Thibaut Pinot mistr Alpe D’HUEZ!

Stálo za to si počkat! Po velmi náročném prvním týdnu, druhý týden se přiblížil k vítězství, ovšem dokázal Thibaut zvítězit v legendární horské etapě Tour de France na Alpe d’Huez.

Pinot Alpe

Organizátoři letošní Tour de France se rozhodli zachovat napětí až do konce. Předposlední den závodníky čekala docela krátká, ovšem velmi nervózní etapa, která měřila “jen” 110km, ale bylo na ní stoupání na Col de la Croix de Fer a pak serpentiny Alpe d ‘Huez. Od 1. km jezdec FDJ útočil a strávil celou etapu vepředu. Alexandre Geniez, věrný poručík Thibauta Pinota cítil, že je na tom velmi dobře. Na Croix de Fer začal velký boj mezi favority. Quintana a Valverde (2. a 3. celkově) zaútočili. Zatím Froome si v klidu obhajoval svůj žlutý dres, Thibaut Pinot nepropadal panice a následoval skupinu favoritů, čekal na správný okamžik.

Pinot victoire
Thibaut Pinot a jeho největší vítězství na vrcholu Ale d’Huez!

Před posledním stoupáním uniklo peletonu 6 jezdců. Na úpatí Alpe d’Huez, Geniez stále vedl s náskokem 1 min a 50 s před skupinou Thibauta Pinota a 3 min a 50 s před skupinou  se žlutým dresem. Poté, dva jezdci velmi výrazně zrychlili: Pinot a Hesjedal (bývalý vítěz Giro). 9 km od vrcholu, tito dva dokázali dojet Genieze, který dal své poslední síly do boje na pomoc Thibauta Pinota. Velký den pro Aveyronnais, ukázková týmová spolupráce! 6 km od cíle, Thibaut Pinot opět zrychlil a dokázal ujet Hesjedalovi a jet si pro vítězství. Ale nic ještě nebylo jisté, protože v té chvíli začal velký boj mezi favority. Nairo Quintana, kterému se konečně povedlo dostat pryč od Frooma doslova letěl na tomto stoupání. On se dostal nebezpečně blízko k Pinotovi, ale jezdec FDJ neodpadl. Prohlásil, že poslední 3 km byly nejtěžší v jeho kariéře. Ale s takovou atmosférou a s vítězstvím v dohledu to Thibaut Pinot nemohl pustit.

Zvítězil o 18 sekund před Quintanou a jeho jméno se tak objevilo v exkluzivním kruhu vítězů Alpe d’Huez. Nepochybně nejkrásnější způsob, jak ukončit Tour de France, která pro tým FDJ moc radostí nepřinesla.

Thibaut Pinot po svém vítězství řekl: “Je to skvělé, nemám žádná slova jak popsat mou radost. Vždycky jsem snil o tom zvítězit na L’Alpe de ‘Huez, ve stoupání byl dav úžasný… Sotva jsem věděl, kam jsem jel… měl jsem z toho mražení. Když jsem ujel od Hesjedala, cítil jsem na sobě velký tak… Začátek Tour de France byl velmí obtížný, každý den jsem bojoval a pokoušel se zvítězit, povedlo se mi to tady, na Alpe d’Huez, to je to nejlepší co se mohlo stát… To nejkrásnější. Myslím, že pokud se zeptáte jekéhokoliv jezdce o vítězství svých snů, řekne: Alpe d’Huez. Čekat 3 týdny na toto vítězství stálo za to…”

“Byl jsem první a vůbec jsem nevěděl, že Quintana útočí. Yvon (Madiot, jeho manažér) mi řekl, že 3km od cíle silně útočí. Předtím jsem vůbec nic neslyšel ve sluchátkách kvůli hluku, který dělal dav. Snažil jsem se podívat zpátky, ale nebylo to možné. Neměl jsem vůbec žádné informace. Když mi řekl, že je 40 sekund od mě, pochopil jsem, že musím ještě sáhnout na dno svých sil. Pak, to byl velký stres… Když jsem viděl auto FDJ za mnou tak 500 metrů, uvědomil jsem si, že už to zvládnu!”

 

 

 

Pinot byl blízko!

Tour de France se jezdí každý rok, ale nikdy se neopakuje historie pro tým FDJ. Po skvělém ročníku 2014, kde Thibaut Pinot dojel s konečným umístěním na pódiu a bílým dresem pro nejlepšího mladého jezdce, tento rok není tak dobrý.

Thibaut Pinot
Thibaut Pinot byl blízko vítězství v Mende! Photo credits: Presse Sports

 

Po konci Williama Bonneta v důsledku velké havárie během prvního týdne, a Steva Morabita, který byl donucen opustit závod. Havárie a zlomená klíční kost, je to těžké pro naše švýcarské jezdce.

Thibaut Pinot už není v boji o celkové vítězství,  nyní se zaměřuje na vítězství v některé z etap. V sobotu byl ve skupině uprchlíků a během soupání do Mende, se mu podařilo zbavit ostatních jezdců a unikl společně s Romainem Bardetem 2 km od cíle. Nicméně, byli dojeti britským jezdcem Stevem Cummingsem v posledním kilometru, který je nakonec dokázal předjet. Skvělá příležitost pro jezdce FDJ, ale ještě tady máme týden závodění a krásné etapy v Alpách, tak snad se podaří dokončit Tour v pozitivním duchu.

Sledujte každý den závodu na Twitteru a Facebooku s týmem FDJ.

Bruni hat trick!

Třetí rok v kategorii Elite, Loic Bruni zvítězil ve francouzském mistrovství v Oz en Oisans.

3. národní titul Loic Bruni
3. národní titul pro Loic Bruni. Photo credits: Team Lapierre Gravity republic

Zatím to byl největší tlak než při předchozích vítězstvích, Loic Bruni spal v průběhu kvalifikace. Ovšem závod měl velmi dobrý, a díky tomu vyhrál svůj 3. titul v kategorii Elite. Na pódiu ho doplnili Amaury Pierron a Patrick Thorne. Rémi Thirion, který měl nejlepší čas v kvalifikaci a pravděpodobně nějvětší protivník pro Loice, spadl ve finále.

Loris Vergier, poprvé v kategorii Elite se umístil na 6. místě.

Nyní je čas vyrazit do Kanady a USA

Nyní je čas vyrazit do Kanady a USA na soutěže do severoamerických stepí.

Jean-Paul Stéphan, stále na vrcholu!


Jean Paul Stephan je nezničitelný, ambasador Lapierri dokázal vyhrát svůj 11. francouzský titul v XCO v Oz en Oisans, v kategorii Masters.

Dokážeme získat 8. duhový trikot? Odpověď dostaneme v Andoře na konci srpna …