CZ SK HU

ATT Investments vstoupil do sezóny nad očekávání: 40 UCI bodů v Chorvatsku a mimořádně vydařený řecký etapový závod

Cyklisté ATT Investments po sérii přípravných kempů zahájili začátkem března závodní sezónu v Chorvatsku a Řecku. Z Chorvatska vezou čtyři umístění do top deset a celkem 40 UCI bodů. V prvním z řeckých závodů South Aegean Tour vyhráli týmovou soutěž i soutěž o nejlepšího vrchaře. Velmi povedený začátek sezóny. Jak řekl jeden ze sportovních ředitelů, vstup do sezóny potvrdil, že tým jde správnou cestou, ale zároveň že je potřeba i nadále tvrdě pracovat.

Do Chorvatska odcestovala sedmička ve složení Bárta, Havrlant, Hetfleiš, Kašpar, Rotter, Schuran a Sporysch. Kromě Bárty a Hetfleiše jsou ostatní letošními nováčky v týmu. V případě Sporysche a Havrlanta nováčci v kategorii mužů. Jediný Schuran překračuje ve svých 25 letech věkem kategorii do 23 let. S ohledem na převažující profil všech tří závodů o celkovém počtu šesti závodních dnů byl ve většině případů lídrem určen sprinter Tomáš Bárta. Čtyřikrát dokončil v první desítce, nejlépe v Trofej Umag na 2. místě. Společně se 6. místem na Trofej Poreč to týmu přineslo 40 UCI bodů.

ATT Investments

V konečném pořadí čtyřdílného etapového závodu Istrian Spring Trophy byl nejlépe klasifikovaným závodníkem nejen z ATT Investments, ale ze všech českých jezdců, Jan Kašpar na 38. místě. Přesto vidí účast a působení na tomto tradičním závodě sportovní ředitel Jaromír Friede pozitivně: „Přestože to na konečném výsledku není vidět, kluci dělali, co jsme si stanovili, odvedli hodně náročné práce. Co si z Chorvatska odvážíme jako nejcennější, jsou kromě čtyřech umístění v top ten a 40 UCI bodů také těžké závodní kilometry a velké množství zkušeností, které hlavně mladí kluci, kterých tu máme spoustu, pobrali. Nyní se vracíme domů, řada kluků má školní povinnosti a o to to mají těžší než čistokrevní profesionálové. Šest závodních dnů v Chorvatsku nám jen potvrdilo, že jdeme správnou cestou a že je potřeba i nadále na sobě makat."

Druhá skupina v sestavě Camrda, Heming, Jakoubek, Klabouch, Petruš, Štoček a Tyrpekl zahájila o uplynulém víkendu sérii závodů na řeckém Rhodosu při dvouetapovém South Aegean Tour. V tomto případě jde o zkušenější sestavu, byť i v ní je víc jak 23 let pouze Petrušovi. Nováčkem v týmu je pouze Mika Heming. Složení týmu pro závody na Rhodosu, které budou pokračovat 20. března při International Rhodes Grand Prix a od 24. do 27. března při International Tour of Rhodes, odpovídá pochopitelně profilovému charakteru těchto závodů, při nichž příležitostí pro sprintery je podstatně méně než v Chorvatsku. Spíše se tu uplatní klasikáři a vrchaři.

A to také potvrdil hned úvodní South Aegean Tour. Díky zvolené taktice, kterou tady má na starosti sportovní ředitel Petr Kaltofen, a díky její realizaci jeho svěřenci, se podařilo týmu v náročné konkurenci týmů mj. z Rakouska, Německa, Norska, Dánska, Kanady a USA, mimořádně zviditelnit. V etapách skončil Tyrpekl na 5. a Camrda na 6. místě, soutěž vrchařů vyhrál Klabouch a 3. byl Tyrpekl, který se v klasifikaci jednotlivců umístil na 5. místě, a ATT Investments se stal nejlepším týmem!

Skupina, která závodila v Chorvatsku, se za týden vrátí na jih Evropy, konkrétně na jednorázovou GP Slovenian Istria, a o týden později ji čekají dva domácí závody, jednak kritérium v Pardubicích a hlavně první závod Českého poháru Velká Bíteš – Brno -Velká Bíteš.