CZ SK HU

Další úspěšný týden ATT Investments: 3. místo na Baltic Chain Tour a mistrovský titul v časovce družstev

Na čtyřetapovém závodě Baltic Chain Tour kategorie 2.2 UCI byli cyklisté ATT Investments hodně vidět. Především Mika Heming obsadil konečné 3. místo v nejcennější soutěži jednotlivců. Matúš Štoček získal zelený dres nejaktivnějšího závodníka. A konečně Mika Heming a Tomáš Bárta získali dvě pódiová umístění v jednotlivých etapách. A korunkou na dortu je nedělní mistrovský titul v časovce družstev.

Největšími soupeři sestavy Tomáš Bárta, Mika Heming, Petr Klabouch, Jiří Petruš, Daniel Sporysch a Matúš Štoček byly v Estonsku kontinentální týmy, zálohy Pro Teams belgického Alpecin-Deceuninck a norského Uno-X a také reprezentace Estonska, v jehož sestavě byl nejznámější postavou Martin Laas, sprinter World týmu Bora-hansgrohe.

O většině podstatného se rozhodlo hned v první etapě. Odjela totiž 20 členná skupina, kde měly všechny silné týmy zastoupení, takže peloton nakonec rezignoval a přijel s velkou ztrátou. V uniknuvší skupině byli i dva zástupci ATT Investments Mika Heming a Tomáš Bárta. Ten však kvůli defektu ze skupiny vypadl.

Mika Heming zužitkoval výbornou formu, nezaváhal, když se skupina dále dělila, a nakonec spurtoval ze sedmičky nejlepších na 2. místě. Toto pořadí mu pochopitelně patřilo i v průběžné klasifikaci.

Druhá etapa patřila Matúši Štočkovi. Strávil 120 km v úniku, v němž vystřídal několik partnerů, a nakonec s tím posledním, který jeho tempu stačil, byli pohlceni pelotonem pouhé 3 km před cílem. Naprázdno však nevyšel. Získal díky vyhraným prémiím zelený dres nejaktivnějšího jezdce.

V třetí etapě se blýskl Tomáš Bárta 3. místem v těsném spurtu početného pelotonu.

Čtvrtou etapu, stejně jako druhou, vyhrál Martin Laas. Když k tomu přidáme ještě jeho 2. místo ve třetí etapě, na poslední možnou chvíli přeskočil Miku Heminga v konečné klasifikaci. Takže Miku porazili jen dva borci z týmu Estonska. Vítězem se totiž stal Rait Ärm, jezdící za záložní tým World týmu Groupama-FDJ.

Matúš Štoček si zelený dres pohlídal v průběhu dalších etap tak, že už mu ho nikdo nedokázal sebrat.

Z Estonska si cyklisté ATT Investments odvezli 29 UCI bodů.

"Celý etapák hodnotíme určitě kladně. Třetí místo v celkovém pořadí považujeme za velký úspěch. Navíc i projev týmu, který měl průběh závodu vždy pod kontrolou, aniž bychom museli hasit nějakou nepříjemnou závodní situaci, se mi hodně líbil," zhodnotil výsledky a přístup jezdců k závodu sportovní ředitel ATT Investments Petr Kaltofen.

Tomáš Jakoubek, Jan Kašpar, Michal Rotter a Karel Tyrpekl tvořili čtyřčlennou sestavu, jež nastoupila na start Mistrovství České republiky v časovce družstev.

Jelo se na 45 km v Židovicích u Roudnice nad Labem. Tým ATT Investments nenašel přemožitele a vyhrál s naprostým přehledem. A to i přesto, že je v průběhu závodu zbrzdil defekt Jana Kašpara.

Startovní pole nebylo sice početné, ale to není problém startujících, jako spíše těch týmů, kterým nestálo za to mistrovského závodu se zúčastnit.

 

 

 

 

klikni pro velký obrázek