CZ SK HU

Elektrokolo - věrného parťáka při svých jízdách potřebuje každý, ale jak jej správně vybrat.

Lapierre se elektrokoly aktivně zabývá již několik posledních let a na další sezónu se vývojáři rozhodli výrazně rozšířit svou nabídku elektrokol.

 

Na českém trhu je v současné době velké množství nejrůznějších typů elektrokol. Pro někoho, kdo jej vybírá poprvé, to může být poměrně náročný úkol. Elektrokolo je jízdní kolo doplněné o motor, baterii a ovládání, které vypomáhá při šlapání na jakékoliv vyjížďce za poznáním nepoznaného. Na co si dát pozor a co si rozhodně zjistit a nepodcenit rozepíšeme podrobnějí níže, ať je samotné rozhodování o trochu jednodušší. 

 

Elektrokolo na míru
Na úplném začátku je nutné určit kde a jak bude budoucí majitel elektrokola jezdit. Pro kratší nenáročné jízdy po městě nebo na vesnici je ideální městské elektrokolo. To je rovněž vhodné i pro ženy (případně osoby s handicapem), které ocení snížený rám pro pohodlné nasedání a sesedání z kola. Pro delší vyjížďky a náročnější jezdce doporučujeme vybírat z nabídky krosových či trekingových elektrokol. Ty jsou navrženy pro jízdu po zpevněných i nezpevněných stezkách a obvykle jsou vybaveny výkonnějšími motory i silnějšími bateriemi. Pro bikery, kteří předpokládají vysokou zátěž  a náročné použití jsou vhodná horská elektrokola, jehož domovem je náročný terén všeho druhu. 

 

Pohon Elektrokola
Elektrický pohon vetšinou jezdce nezbaví nutnosti šlapat, nicméně tuto činnost může významně ulehčit. U elektrokol dnes rozlišujeme několik typů motorů podle jejich umístění. U levnějších modelů se používá motor v náboji zadního kola, který v sobě kombinuje solidní spolehlivost, výkon a dojezd za rozumnou cenu. Druhým typem je středový motor, který je umístěn ve šlapacím středu kola, díky čemuž je kolo výborně vyvážené a vyniká skvělými jízdními vlastnostmi. Elektrokola se středovými motory Bosch, Shimano a Yamaha dnes tvoří špičku na trhu a uspokojí požadavky nejnáročnějších jezdců. Vývojáři ze stáje Lapierre s příchodem nových elektrokol otevírají novou kapitolu. Svou nabídku rozšiřuje o novou řadu s plně integrovanámi motory Bosch a Shimano s bateriemi do rámu. Vzhled elektrokola Lapierre se tím pádem začíná přibližovat vzhledu "normálního kola".

 

Cena elektrokola
Zásadní otázka při výběru elektrokola bude zcela jistě otázka financí. Je nutné mít na paměti, že kromě klasického kole je elektrokolo vybaveno zařízením, které z něj elektrokolo činí, tím pádem bude cena vyšší. Z našich zkušeností můžeme říci, že slušné elektrokolo lze pořídit od 25.000 Kč. Oblíbená elektrokola se středovými motory startují od 50.000 Kč, se zvyšující se cenou se používají výkonnější motory a celkově se také zlepšuje osazení kola.

 

Před samotným zakoupením elektrokola doporučujeme vybraného mazlíka pořádně "osahat" a vyzkoušet. Věřte, že pokud bude zvoleno správně, nadšení neopadne ani za několik let ukrajování kilometrů a zažití spousty nevšedních a úžasných zážitků. 

klikni pro velký obrázek