CZ SK HU

Kolo roku 2018

Tři měsíce a téměř přesně 3200 hlasů rozhodlo o vítězích již jedenáctého ročníku anket Kolo roku a Design roku. Lapierre boduje v kategorii MTB pevná 29 palcová kola a své místo si našel i v kategorii silniční kola.

 

1. místo v kategorii MTB pevná 29" obsadil závodní bike Lapierre ProRace SAT 929 Ultimate, který se nezalekne kdejaké technické pasáže a vystřelí tě do potřebného závodního tempa. Nový karbonový ProRace pro rok 2018 přichází s novým propracovaným rámem s upgradování geometrií a s řadou nových technologií. To dokazuje, že vývojáři z Lapierre pracují naplno a výsledky jsou originální. Kromě nové geometrie já hlavní novinkou použití technologie SAT, kterou známe z silničních modelů Lapierre. Jde o vložený elastomer mezi hlavní rámový trojúhelník a zadní vzpěry. Zadní vzpěry spolu se sedlovou trubkou umožňují elastomeru plnit funkci malého tlumiče, který pohlcuje a rozptyluje vibrace a svou pružností umožňuje vertikální pohyb zadního kola. Co se okamžitě odráží v zvýšeném komfortu při současném zachování extrémní boční tuhosti rámu. Nový ProRace se vyznačuje excelentní efektivitou během stoupání a snadnou ovladatelností v sjezdech.

 

3. místo v kategorii silniční kola obsadila aerodynamická střela a zbraň Arnauda Demareta Lapierre Aircode SL 900 FDJ Ultimate. Karbonový Lapierre Aircode SL 900 FDJ Ultimate se chlubí vysokou tuhostí, nízkou hmotností a vyladěnou závodní geometrií. Všechny tyto vlastnosti dělají z tohoto modelu nekompromisní závodní stroj pro závodní nasazení. Lapierre Aircode SL 900 FDJ Ultimate je postaven na na kvalitní Shimano sadě Dura Ace Di2, komponentech Zipp a zapletených kolech Mavic Cosmic Carbon Pro.

 

 

Zdroj: ivelo.cz

 

klikni pro velký obrázek