CZ SK HU

Lapierre je zpět v nejvyšší soutěži XC

Spekulace o návratu Lapierre zpět na sportovní MTB scénu se potvrdily. Do nejvyšší soutěže crosscountry se vrací s týmem Lapierre-Mavic Unity.

S nemalými ambicemi vstupuje Lapierre po 11 letech zpět na sportovní scénu. Spolu se svým partnerem, francouzskou značkou Mavic, chce zazářit s projektem Lapierre-Mavic Unity.

Tým Lapierre-Mavic Unity není ve skutečnosti neznámý. Za novým jménem se skrývá projekt s více jak dvacetiletou historií na poli světové soutěže XC. Založen byl roku 1997, nejdéle působil pod španělskou značkou kol BH a poslední čtyři sezony nesl název KMC - Orbea. Na kontě má řadu prestižních ocenění - od 4 titulů mistra světa přes 4 tituly mistra Evropy až po zlatou olympijskou medaili. V jeho barvách soutěžila dlouhá řada uznávaných závodníků, jako jsou Stéphane Tempier, Maxime Marotte či Julie Bresset. Nyní projekt prošel zevrubnou rekonstrukcí - změnilo se vedení, jezdci, vybavení i sponzoři.

Oba partneři nového projektu jsou nadšení z perfektně poskládaného, kosmopolitního týmu tří závodníků a tří závodnic:

Ženský tým tvoří dánská jezdkyně Malene Degn, která skončila 8. na posledním mistrovství Evropy a světa v roce 2022, anglická závodnice Annie Last, vícemistryně XC Maratonu v roce 2022 a mladá, ale velmi nadějná Francouzska Isaure Medde – světová šampionka v XC Eliminator z roku 2020 a vicemistryně ve francouzském šampionátu U23 v letech 2021–22.

V kategorii mužů budou startovat závodníci v čele s dánským jezdcem Sebastianem Fini Carstensenem. Kapitánem týmu, který je sedminásobným šampionem a dvojnásobným vícemistrem Ecropy XCO za roky 2021 a 2022. V barvách Lapierre a Mavic dále nasednou do sedla Švýcar Thomas Litscher, který se umístil třetí na mistrovství světa XCC 2022 a Erik Haegstad, norský šampion CXO a XCC z roku 2021.

Posláním Lapierre-Mavic Unity týmu je nejen získat přední místa na světových pohárech, ale také se zúčastnit následujících dvou Olympiád. Tým vede Céline Hutsebaut se svou společností VaillantTT, která má rozsáhlé zkušenosti s vedením UCI Elite International MTB týmu.

XR & Prorace CF
Pro návrat do soutěže zvolil tým jako svůj primární stroj nový celoodpružený MTB Lappiere XR. Na trasách, kde bude rozhodujícím faktorem váha pak osedlá hardtail Prorace. Oba modely jsou navrženy speciálně pro XCO a XCC disciplíny. Vyrobeny jsou z UD SLI karbonu, který je sám o sobě zárukou lehkosti a maximálního výkonu. Mavic bude podporovat tým na cestě za vítězstvím svým nejlepším vybavením – od helem po karbonová kola Crossmax SL Ultimate.

klikni pro velký obrázek