CZ SK HU

Marta Cavalli znovu vyhrává

Po úžasném vítězství na Amstel Gold a skvělém pátém místě na velodromu Paříž-Roubaix dokázala Marta Cavalli z týmu FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope vyhrát znovu. Tentokrát si po neuvěřitelném souboji ve finiši doslova přivlastnila první místo soutěže Fleche Wallone.

 

Belgie, 20. dubna 2022: Stěžejní okamžik napínavého závodu nastal během klíčového stoupání Côte de Cherave. Vedení se po strategickém útoku na posledních 350 metrech ujala Annemiek van Vleuten z týmu Movistar. Jediná Marta Cavalli se jí dokázala pověsit na ocas a vydržet její tempo. K odvážnému tahu se Marta odhodlala na posledních 100 metrech. Její nasazení bylo neuvěřitelné a doslova na poslední chvíli – zbývalo 75 metrů do cíle – dokázala v závěrečném sprintu předjet dosud vedoucí Annemiek. S časem 3:38:37 se tak po Fabianě Luperini stala druhou italskou vítězkou závodu Fleche Wallone.

 

 

Nemůžu uvěřit, že jsem to po Amstelu a Roubaix zvládla“ Nechala se Marta slyšet po závodu „Není lehké porazit Annemiek van Vleutenovou. Všichni víme, jak moc je silná. Zaútočit na její vedoucí pozici v posledních 100 metrech a vyhrát je strašně silný zážitek. Tvrdě jsme makali, vítězství bylo zasloužené.

 

klikni pro velký obrázek