CZ SK HU

Matěj Stránský při premiéře v dresu ATT Investments 2. na MČR v cyklokrosu

Kolín, 8. ledna 2021. Matěj Stránský je jedním z letošních nováčků v týmu ATT Investments. Dnes se poprvé představil v dresu tohoto českého silničního kontinentálního týmu a bylo to hned při Mistrovství České republiky v cyklokrosu. Ve svých 18 letech se jako nováček v kategorii do 23 let umístil na 2. místě, když lepší byl jen o dva roky starší Jakub Ťoupalík. Nyní Matěje čeká jako vyvrcholení sezóny start na Mistrovství světa v cyklokrosu ve Spojených státech.

Matěj startoval z první řady s číslem 2, které značilo jeho umístěné v letošním Českém poháru v cyklokrosu. A start se mu mimořádně vydařil. Do terénu najel na první pozici. Jenže hned nato přišly potíže. Pád, opakovaně spadlý řetěz, protočená řídítka a posun z první na poslední pozici. Pak začala jeho stíhací jízda. Postupně se posouval před jednoho soupeře za druhým, a když po polovině závodu dojel a následně i ujel stejně starému Matěji Fialovi, bral už v té chvíli stříbro ve své kategorii. Na lepší umístění to ale nebylo, jelikož Jakub Ťoupalík bojoval na samé špici o absolutní titul. 

„Jsem a nejsem spokojený. Na jednu stranu jsem vlastní chybou přišel o možnost bojovat o lepší výsledek, na druhou stranu jsem se nezlomil, a nakonec je z toho stříbro v kategorii,“ komentoval výsledek závodu Matěj Stránský, jedna z českých nadějí pro mistrovství světa v cyklokrosu. 

„Na letošních světových pohárech jsem se pohyboval kolem poloviny druhé desítky. Když budu na mistrovství světa do dvacítky, budu spokojený. Za cíl jsem si ale dal být do patnáctky a doufám, že se mi to povede.“ Když se reprezentační trenér Petr Klouček měl vyslovit k nominaci na mistrovství světa, v kategorii do 23 let jmenoval jednoznačně a jediného právě Matěje Stránského. 

 

ATT Investments


Matěj má rád náročnější tratě, než tomu bylo v Kolíně, kde se letošní MČR jelo. „Ne že by trať byla úplně proti mně, ale mám rád tratě náročnější, kde rozhoduje víc výkon než taktika.“ Coby loňský junior by mohl mít potíže i s délkou závodu, ale podle svých slov už si stačil zvyknout a nedělá mu to potíže.

To, že patří mezi naděje české cyklistiky a aktuálně zvláště cyklokrosu, potvrdil i Radomír Šimůnek mladší, když se coby spolukomentátor přímého přenosu vyslovil v tom smyslu, že přestup Matěje do skvělého týmu ATT Investments mu bude určitě ku prospěchu a že bychom se od něj měli v budoucnu dočkat pěkných výsledků. Matěj sám si nemohl vynachválit servis, kterého se mu od týmu v rámci mistrovství dostalo. „Když jsem přijel do Kolína, čekal mě postavený stan, vyhřáté auto, perfektní servis, jedním slovem skvělé!“ Co on sám očekává od téhle změny pro následující sezónu? „Moc se těším! Myslím, že přestup do ATT Investments s jeho výborným závodním kalendářem, metodickou i servisní podporou, mě posune o pěkný kus dál. Ať už celkově nebo konkrétně v cyklokrosu.“  

 

 

klikni pro velký obrázek