Tento výkend byl ve znamený legendárního závodu Paris - Roubaix. V vypjatém a velmi nerozhodném závodě jelo mnoho závodníků z Groupama FDJ - mnoho z nich se dokázalo probojovat do vedoucí skupiny. Jezdci z Groupama FDJ sedlali Lapierre Pulsium 900. Na 11. místě se umístil Stefan Küng, Arnaud Démare byl 17. a Serrau Marc dojel pětatřicátý.
V Tour of tbe Basque dojel David Gadau 9. a posunul se tak na 6. místo v TOP10.
Tým UC Nantes Atlantique opět udeřil. Jejich jezdec Yanis Isaad vyhrál klasický francouzský závod Redon - Redon.
V sobotu 13. dubna odstartovala v Monaku první celosvětová série v e-bike - World E-bikes Series (WES). V ženské části Enduro závodu vyhrála naše ambasadorka Chloé Gallean. Chloé závodila na Lapierre Overvolt AMi Team.
V mužské kategorii skončil Nicolas Vouilloz na druhém místě - pouze 3 sekundy za vítězem! Yannick Pontal dojel na pátém místě.
V neděli 14.4. pokračoval Český pohár v Kyjově druhým závodem. Okruh v Kyjově patří k těm nejtěžším, co se v Čechách tradičně nabízí, na stejné trase se jelo opakovaně i mistrovství republiky. Na okruhu se jeho komplikovanost ukázala hned tím, že se peloton roztrhal na kusy. V prvním úniku měl tým Romana Lehkého, dále tam byli Slováci, Poláci a Rakušan. Závod tedy měl velmi silné mezinárodní obsazení.