CZ SK HU

Ohlédnutí "Peggy" za rokem 2017 a další plány

V roce 2017 Markéta "Peggy" Marvanová jako první žena Evropy vyhrála americký extrémní závod horských kol Tour Divide. Markéta byla navíc nejmladší účastnice závodu o délce 4418 km - Tour Divide. Závod jela podruhé, ale v minulém roce se stala absolutní vítězkou ženské kategorie. Je první Evropankou, která tento závod vyhrála.

 

Tour Divide je závod horských kol, který traversuje po pohoří Rocky Mountain z Kanady k mexickým hranicím. Svou délkou je tento terénní ultra závod testem vytrvalosti, soběstačnosti a duševní houževnatosti. Závod je striktně bez zabezpečení, tedy každý závodník se může spoléhat jen sám na sebe a využívat pouze veřejné služby. Nejsou určeny žádné etapy - hodiny běží nepřetržitě. Závodníci mohou jet společně, ale nesmí si nijak vzájemně pomáhat a sdílet výbavu. Na kole si každý veze výbavu na bivakování, opravu kola a jen tolik jídla a vody, které potřebují na cestu do dalšího města. I z těchto důvodů překonávají závodníci extrémní vzdálenosti každý den.

 

2. 7. 2017 ve 2.00 hodin ráno Peggy jakožto 1. žena společně se svým přítelem Adamem dorazili do cíle Tour Divide.

 

 

V roce 2018 se vydají na dva bikepackingové závody. V dubnu na závod s názvem Italy Divide a v červenci na závod Trans Germany. Letošní rok bude částečně rokem „přípravným“, protože v roce 2019 se chceme zúčastnit nového závodu na 8 000 km napříč Amerikou z východu na západ. Tento závod má název American trail race a poprvé odstartoval v roce 2017.

 

Je nám velkou ctí, že tato neuvěřitelná žena utržila vítězství na Tour Divide na kole Lapierre ProRace 727. Pro rok 2018 zůstává při svých výzvách věrná značce Lapierre, tentokrát kolu ProRace SAT 629.

klikni pro velký obrázek