CZ SK HU

První dojmy z jízdy na Lapierre Overvolt AM 529i

Lapierre Overvolt AM 529i potvrzuje, že moderní elektrokolo lze úspěšně postavit z genů klasického celoodpruženého kola a že ani objektivně vyšší váha neznamená újmu na ovládání.

 

Společnost byla založena v roce 1946 Gastonem Lapierrem, nyní je součástí Accel group. Ať už jste silničář, MTB jezdec, závodíte či preferujete jen jízdu pro zdraví, v kolekci Lapierre lze najít správný stroj.

 

Značka je francouzským lídrem ve všech oblastech e-bike, road a MTB. Vývoj a technologický pokrok je doplněn zkouškami a testy nejen samotnými zaměstnanci, kteří jsou aktivními cyklisty, ale i spoluprací s profesionály, a to zejména silničním týmem FDJ nebo legendárním Nicolasem Vouillozem, sjezdovou ikonou. Firma sídlící v Dijonu klade důraz na kvalitu – každý zaměstnanec, který se na ní podílí, podepisuje takzvaný ‚bike pass‘ provázející kolo v každé fázi montážního procesu.

 

Značka si zakládá na exkluzivní hliníkové slitině, tu má k dispozici díky spolupráci s nejlepšími dodavateli hliníku. Deklaruje jej jako o 12 % odolnější a o 1,5 % lehčí než běžně používaný hliník 7005 a výjimečně trvanlivý. Posloužil i na stavbu modelu Lapierre Overvolt AM 529i. Ten odráží současný styl konstrukce, kdy do spodní rámové trubky je baterie uložena tak, že na první pohled není zřejmá elektrifikovaná verze. Zdvih zadní stavby 150 mm doplňuje vidlice Suntour se 140 mm nabídkou pohodlí pro terény těžké a ještě těžší. Celou modelovou řadu Lapierre Overvolt AMi Shimano si můžete prohlédnout zde, případě v některém z více než osmdesáti prodejních míst po celé republice.

 

Lapierre Overvolt AM 529i potvrzuje, že moderní elektrokolo lze úspěšně postavit z genů klasického celoodpruženého kola a že ani objektivně vyšší váha neznamená újmu na ovládání.

 

Pokud chceš komplexní hodnocení čti dál →

 

 

klikni pro velký obrázek