CZ SK HU

Silniční kola Lapierre pro náročné závodníky i hobby jezdce

Lapierre – to je víc než 70 let zkušeností, technologických inovací, atraktivních designů a špičkových kol. V prvních letech se francouzský Lapierre zaměřoval především na výrobu MTB kol, v devadesátých letech svou pozornost přesunul i ke kolům silničním. A dobře udělal.

 

Od MTB k silnicím a FDJ

Přelomovým rokem byl rok 2002, kdy Lapierre začal spolupracovat s profesionálním silničním týmem FDJ (Française des Jeux). Od té doby se s koly Lapierre můžete setkávat na elitních silničních závodech, v čele s domácí Tour de France. Zanedlouho se Lapierre pustil do výroby lehkých karbonových rámů (LP 0.9C). Spolupráce s profi závodními jezdci nespočívá pouze v jejich sponzorování a zásobování koly. Jezdci FDJ mají důležité slovo při vývoji a testování nových modelů kol. A jak je vidět, tento způsob kooperace je úspěšný. V roce 2003 získal tým FDJ na svých Lapierrech čtyři dresy na Tour de France a závod dokončil v zeleném dresu díky sprintu Badena Cooka v závěrečné etapě. O rok později rozšířil kolekci vítězných dresů o ten růžový z Giro d´Italia 2004. Od té doby sbírají závodníci na kolech Lapierre jedno vítězství za druhým. V roce 2014 se ke slovu dostává nová kolekce silničních kol Aircode. A právě na Aircodu se Thibaut Pinot z FDJ ještě v témže roce umístil na celkovém třetím místě v Tour de France. V České republice Lapierre spolupracuje se závodním týmem TOPFOREX Lapierre Pro Cycling Team.

 

 

Modelové řady silničních kol Lapierre

Dnes, na začátku sezóny 2019, nabízí Lapierre několik modelových řad silničních kol. O každé z nich se dozvíte více v seriálu, který pro vás připravujeme pro následující týdny. Teď se pojďme podívat, které řady to jsou: 

Aircode nabízí extra aerodynamické závodní stroje pro ambiciózní jezdce. 

Xelius je nejvyšší modelovou řadou silničních kol Lapierre, jsou to extrémně lehká závodní kola připravená dostat vrchaře na vrchol co nejrychleji a s co nejmenší námahou.

Pulsium jsou závodní stroje, které poskytují maximální možný komfort i na dlažebních kostkách. 

Sensium je označení vytrvalostních stroje pro hobíky i ambiciózní jezdce. 

Audacio představuje silniční kola pro začínající silničáře. 

Shaper jsou fitness silničky vhodné pro kondiční jízdy na cyklostezkách a rychlé přesuny po městě. 

Tandem vám umožní užívat si silniční cyklo zážitky ve dvou. 

 

 

Úplnou novinkou, která má obrovský potenciál pro vývoj silniční cyklistiky, je silniční elektrokolo Lapierre E-Xelius. Ale o něm až někdy příště.

klikni pro velký obrázek