CZ SK HU

Stefan Küng: Dlužím svým parťákům z týmu pivo

Královna klasik, pekelná neděle, Paříž-Roubaix. Na legendárním závodě tradičně pořádaném v půlce dubna se navzdory nepříznivým podmínkám skvěle zadařilo týmu Groupama-FDJ. Lídr týmu, Švýcar Stefan Küng, překonal řadu překážek a s vydatnou pomocí svých spolujezdců dokázal porazit řadu favoritů na letošním “suchém ročníku” závodu Paříž-Roubax. Zaslouženě tak obsadil třetí místo na tomto věhlasném velodromu. Zároveň se jedná o nejlepší týmový výsledek Groupama-FDJ od roku 1997.

 

Paříž, 17. dubna 2022: „Dnes to byl velmi náročný závod. Správně reagovat za všech okolností nebylo vůbec lehké. Musel jsem udělat zastávku, a proto jsem byl pozadu, když se peloton rozdělil. Museli jsme se reorganizovat k pronásledování vedoucí skupiny, která měla nad námi náskok asi minutu. Po všem, čím jsme si dnes prošli, je opravdu skvělé stát na stupni vítězů. Je to velký úspěch na mé oblíbené soutěži.

 

 

Udělal jsem letos opravdu velký krok vpřed. Jezdil jsem na úplně jiném levelu – nejen fyzicky, ale i mentálně. Cítím se velmi sebejistě: udržím tempo spolu s nejlepšími závodníky a vydržím s nimi až do konce. Před závody teď dokážu být klidný, protože vím, že bývají velmi dlouhé. Sebejistota je v týmu všudypřítomná – především když víte, že vaši parťáci pro vás dělají to nejlepší, co mohou. Makali velmi tvrdě celý den, prokázali obrovskou sílu, a já jim to chtěl oplatit tím nejlepším možným výsledkem. V Groupama-FDJ máme skvělou partu s perfektní dynamikou. Velká výhra nám chybí, ale když vydržíme trénovat, přijde. Svým spoluzávodníkům v týmu jsem v autobuse řekl, že dnes je extra důležité bojovat. Klobouk dolů zejména před Olivierem Le Gacem – nezčetněkrát mi dnes pomohl. Dnes večer jim všem dlužím pivo!

 

 

Pro náš tým je tento závod velmi důležitý. Náš ředitel a GM jej vyhráli. Je to největší jednodenní závod ve Francii. A my jsme francouzský tým, s francouzským sponzorem a tohle je hned po Tour de France vrchol všech našich závodů. Jsem hrdý na to, že jsem mohl reprezentovat náš tým na stupni vítězů. Necítil jsem žádný tlak – prostě ve mně věřili. Dokonce i když jsme byli v zadních pozicích a museli jsme situaci otočit o 180° v náš prospěch.” Plný dojmů popsal Stefan Küng svůj zážitek ze závodu.

 

klikni pro velký obrázek