CZ SK HU

Topforex Lapierre Pro Cycling Team startuje novou sezónu v Chorvatsku

V Chorvatském Umagu tým vstoupil do nové sezóny 2018, a to jednorázovým závodem Umag Trophy, který se jel ve velmi studeném počasí, provázelo jej hodně komplikací a pádů. Nejlepším závodníkem byl Roman Lehký na 24. místě, který bojoval do posledních metrů o výborné umístění. Zítra, tedy 3. 3. tým čeká Trofej Poreč, pár dnů volno na trénink a 8. - 11. 3. se tým vydá na Istria Spring Trophy.

 


Foto: Jan Brychta

 

Hned po Vánocích se celý tým přesunul do Španělského Calpe, kde závodníci měli přes měsíc přípravy ve skvělých podmínkách. Jezdci měli při svých trénincích k dispozici také modelovou řadu Lapierre Xelius, která nabízí ojedinělé a vrchařské silniční speciály, které jsou určeny pro závodní pole nebo výkonnostní cyklistiku. 

 

„Během tvoření závodního programu 2018 jsme se rozhodli umožnit závodníkům co nejkvalitnější přípravu v teple. Pro mnoho z nich tato forma přípravy byla nová. Po dohodě s manažerem týmu jsme zajistili 40 dnu v teple v oblasti, kde svou přípravu absolvuje řada profesionálních týmu. Při výběru ubytování jsme zvolili pronájem vily, kde jsme veškerý servis včetně stravování museli zajišťovat sami, což má samozřejmě výhody i mínusy.
Prvních 20 dní kluci dostali tréninkový plán k zapracování do specifické tréninkové zátěže. Vyvrcholením tohoto bloku bylo 10 denní náročné soustředění se zaměřením na intenzivní trénink směřovány k prvním závodům. Tento formát přípravy byl pro nás náročný nejen na logistiku, ale i na servis poskytovány klukům na soustředění. Součástí týmu byl i kuchař, masér, servisman. Díky kuchaři jsme mohli aplikovat speciální jídelníček připravený klukům na míru. Soustředění hodnotím velmi pozitivně, kluci se po 40 dnech lépe poznali a působí jako tým. Speciální jídelníček pomohl upravit stravovací návyky a přiblížit se závodní váze. Počasí umožnilo odtrénovat všechny plánované tréninkové dávky včetně vyzkoušení některých závodních situací.“ řekl k soustředění nový hlavní sportovní ředitel Pavel Padrnos.

 

Spokojenost panovala i u závodníků. Současný mistr republiky U23 Roman Lehký také shrnul přípravu: „Celkový pobyt ve Španělsku bych zhodnotil velmi pozitivně. Tím, že nám tým poskytl možnost strávit skoro celou zimu v teple a ideálních podmínkách pro trénování, jsme se mohli na následující sezónu připravit, tak jako nikdy jindy. Kromě trénování, jsme se s klukama mohli i dobře poznat a ucelit vztah nového týmu. Každý poznal, jak se kdo na kole v různých situacích chová. To si myslím je taky jedna z důležitých součástí, na kterou se docela často zapomíná. Calpe bylo výbornou volbou. Je to jedno z nejideálnějších míst. Možnosti pro trénování tady jsou skvělé. Krásné silnice, skoro žádný provoz, kopce, roviny a ideální počasí. Znám ho z minulých let z týmu Klein Constantia, každou zimu jsme v této oblasti byli 3x, takže i trasy mám zmáknuté. A letos nám z celkových 40ti dní snad jenom 2 dny pršelo.“

 


Foto: Jan Brychta

 

Od středy začal tým trénovat v Chorvatsku, kde se bude na prvních závodech sezóny snažit zúročit nabrané zkušenosti. Od 27. 2. čekál tým v podstatě další tréninkový blok spojený se závody. V Chorvatském Umagu vstoupili do nové sezóny 2018, a to jednorázovým závodem Umag Trophy, který se jel ve velmi studeném počasí, provázelo jej hodně komplikací a pádů. Nejlepším závodníkem byl Roman Lehký na 24.místě, který bojoval do posledních metrů o výborné umístění. Zítra, tedy 3. 3. tým čeká Trofej Poreč, pár dnů volno na trénink a 8. -11. 3. se tým vydá na Istria Spring Trophy.

 

„Po celkovém vyhodnocení již nyní máme jasněji, kdo se pro první závody stane lídrem týmu a kdo sprinterem. Máme mladý tým bez velkých zkušenosti, ale kluky hodnotím velmi pozitivně, vidím chuť na sobě pracovat. Vzhledem k povětrnostním podmínkám bude závod hodně nervózní, hlavním cílem středečního závodu pro nás je udržet závod pohromadě a připravit finální sprint pro Tomáše Čapka, který je hlavním sprinterem týmu.“ podotkl Pavel Padrnos ke startu sezóny.

klikni pro velký obrázek